Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hravé mezigenerační odpoledne 11.10.2019

16. 10. 2019

img_0757.jpgVelcí, malí, staří, mladí… ve velkém sálu nad knihovnou se sešla různorodá skupina lidí. Co zde ale dělali?

 Ve čtvrtek 10. října odstartoval již několikátý ročník projektu 72 hodin. Jak už název napovídá, celý projekt trvá 3 dny, kdy se různé skupiny lidí věnují dobrovolnickým aktivitám, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. V minulých letech jsme volili uklízení našeho okolí a pomohli jsme vyčistit přírodu kolem turisticky atraktivních míst – kolem hradu Houska, Bezdězu, Trosek… Letos jsme se rozhodli pro zcela odlišnou aktivitu.

Několik týdnů před začátkem celé akce se nám zrodil nápad uspořádat odpoledne plné her pro veškeré věkové kategorie. Za cíl jsme považovali naučit starší generaci herním novinkám a malé účastníky naopak klasice. Proto jsme se v pátek 11. října před začátkem „Mezigeneračního odpoledne“ sešli u nás v Kamenickém Šenově v sálu nad knihovnou a připravili několik herních stolků, u kterých seděli naši dobrovolníci. Už i věková kategorie dobrovolníků byla odlišná. Hry si připravili jak ti nejstarší členové našeho oddílu, tak i ti nejmladší. Stoly s hrami přichystané, dobrovolnická trička oblečená, jmenovky připíchnuté a narovnané – už jsme pouze čekali na první účastníky.

Postupně se stoly zaplňovaly a my přihlíželi té mezigenerační atmosféře, která se v sále vytvořila. Vzájemně neznámé tváře spolu hrály hry, smály se a postupně se i seznámily. Bylo kouzelné tomuto všemu přihlížet a účastnit se takto příjemné akce. Ovšem největší podíl na zdařilosti Mezigeneračního odpoledne mají ti, kteří si přišli s našimi malými dobrovolníky zahrát hru, bez nich by to nešlo.

Nezbývá nic, než se těšit na další ročník Mezigeneračního odpoledne – usoudili jsme, že by se mohlo jednat o základ nové tradice!

Eliška Jašková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

72.HODIN V KNIHOVNĚ S DUCHODCI

(Marek, 21. 10. 2019 19:20)


líbilo se mi jak jsme pracovali s důchodci a hráli jsme hry různé např. duble
úno želví závody věž pexeso a tak dále. NO a pak přišlo jídlo různé buchty dortíky koláče a zrudli, k tomu čaje kafé voda a šťáva. no a pak jsme uklízeli hry rozloučili a předali jsme paní knihovnu. JO Eliško děkujme za foto.

Re: 72.HODIN V KNIHOVNĚ S DUCHODCI

(Kuba, 21. 10. 2019 21:33)

Super Maro