Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme zachraňovali Permonka - Školení vedoucích

13. 3. 2015

p3078549.jpgJak to dopadne, když se na víkend sejde Čistotná Čikita, jeden Krásný a jeden Kyprý Kuba, Zvědavá Zuzka, Divoká Denisa, Bláznivá Bára a mnoho dalších? Dopadne to na výbornou! :)

Ale postupně. O prvním březnovém víkendu se na základně ve Sloupu konalo Školení oddílových vedoucích. Sjelo se celkem 13 účastníků, kterým se věnovalo 5 lektorů. Program byl našlapaný a po krátkém seznámení, při kterém si člověk připadal jako na tržišti (Petra prodávala ponožky, Štěpka štěňátka..), jsme se vrhli do víru všech možných i nemožných znalostí a vědomostí, které správný vedoucí zná a neváhá je v případě nutnosti vytasit.

Sobotní rozcvička sice začínala hrozivou kombinací - v sedm hodin a větou "Toto je Permonova ponožka", načež následovala opravdu běhací hra, ale všichni zdárně přežili. Dopoledne jsme vyplnili povídání o právech a povinnostech, prezentováním domácího úkolu - připravené výpravy - a posezením s Kačkou se zdravovědou. A to včetně nasimulovaného pádu ze schodů, krvácející otevřené zlomeniny a tržné rány nebohé Moly.

Nutno informovat, že na jednu stranu nám v kuchyni Moly a Kačka vyvářely přímo hodobóžově, ale na tu druhou se Skupík s Kubou řádně starali o to, abychom nabraná kila zase rychle shodili při běhacích hrách. Jestli se jim to podařilo, nevím, váha si dala "Game over!". Ale Člověče, nezlob se! bez kostky, a Žabičky v souboji s dálnicí byly hrami inspirujícími.

Největším zážitkem pro mě však bylo hledání ztraceného desetiletého Permonka. Situace měla naprosto skvělé intro, včetně telefonátu s přerývavým pláčem nebožáka. Vyrazili jsme okamžitě. Čelovky řezaly tmou, ve snaze najít. Telefon až na jeden upřesňující hovor němý. Tým pracoval skvěle. Nakonec jsme jej našli. Vyděšený, zraněný, prochladlý. Ale živý... Zpětnou vazbu a samotný prožitek této situace považuji za to nejdůležitější, co jsem si z tohoto kurzu odnesl.

Večerní odreagování u Riskuj!, posunutý budíček a absence rozcvičky byly zřejmě Permonovou odměnou za to, že spal v teple. A vzhledem k tomu, že test napsali všichni, jelo domů ze Sloupu 13 nových, nadějných vedoucích mládeže.

Velmi chci poděkovat všem účastníkům a hlavně lektorskému týmu, tak dobře jsem se naposled cítil po LTŠ před skoro deseti lety. Zase na viděnou, se všemi! :)

Kuba Kopecký

www.tom-magneti.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrá práce!

(Eva, 13. 3. 2015 11:40)

Teda Kubo (jasně, že Krásný Kubo :-) nebo jsi byl ten Kyprý Kuba? :-D) to je velmi povedený "zápisek" o školení vedoucích. Až mi skoro slza dojetí ukápla. Vážím si toho, že se snažíš. Takže díky!

Re: Dobrá práce!

(Byl jsem až druhej na řadě..., 13. 3. 2015 15:48)

Evčo, plánoval jsem si, že jsem přeci Krásný Kuba. Bohužel se přede mnou představoval první (jinej) Kuba a když přišla řada na mě, tak jsem zazmatkoval a šel s pravdou ven :D